Jak podróżują osoby niepełnosprawne?

transport osób niepełnosprawnych

Nie każda osoba niepełnosprawna jest w stanie samodzielnie dotrzeć z punktu A do punktu B. W szczególności, jeżeli jest tu mowa o dużych odległościach. Co należy zrobić w takim momencie? Warto poszukać solidnego przewoźnika, który organizuje profesjonalny przewóz osób niepełnosprawnych Kraków. Dzięki temu bez żadnego problemu będzie można się przemieszczać, nie bacząc na trudności, jakie mogłyby wyniknąć po drodze.

Specjalne busy do wynajęcia

Przewóz osób niepełnosprawnych odbywa się specjalnymi busami. Takimi, które są w stanie pomieścić jedną osobę jeżdżącą na wózku lub kilka. Jeżeli wózek nie będzie złożony, a osoba niepełnosprawna nadal będzie na nim siedzieć (niekiedy zejście z wózka nie jest możliwe, co jest całkowicie zrozumiałe), podróż busem będzie mogła odbyć jedna osoba. W przypadku złożonych wózków, do środka będzie mogła wsiąść większa ilość osób. Wózki będą z kolei spoczywać w bagażniku, odpowiednio zabezpieczone na czas podróży.

transport osób niepełnosprawnych

Ułatwienia dla osób niepełnosrpawnych

Transport osób niepełnosprawnych możliwy jest dzięki specjalnym platformom, które wysunięte z busa, umożliwiają bardzo łatwy wjazd do środka. Na czas transportu chowane są one do środka, aby wysunąć je do zjazdu w miejscu docelowym. Busy wyposażone są również w specjalne pasy, dzięki czemu osoby spoczywające na wózku nie będą przesuwać się podczas jazdy. Wszystkie pojazdy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone są w GPS, dzięki czemu będzie można bez problemu dojechać w wyznaczone miejsce.