Czym odznacza się obsługa celna?

W dzisiejszych czasach transport międzynarodowy jest niezwykle rozwinięty i daje wiele możliwości. W związku z tym agencje celne mają pełne ręce roboty, a zapotrzebowanie na usługi przy eksporcie i imporcie cały czas wzrasta. Profesjonalna obsługa celna jest zatem bardzo istotna. Co wchodzi w zakres usług tego typu? Czym odznacza się obsługa celna? Jakie zadania ma agencja celna?

Obsługa celna

Klienci zazwyczaj stawiają na doświadczone agencje celne, które świadczą usługi na wysokim poziomie. W tym wypadku oferty są dostosowywane do potrzeb rynkowych. W zakresie obsługi celnej znajdziemy np.:

  • obsługę paczek,
  • obsługę materiałów i produktów,
  • obsługę towarów strategicznych i wiele innych. 

Agencja celna wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom, oferują nawet reprezentację naszych potrzeb przed danym Urzędem Celnym. Co ciekawe obsługa celna może także dotyczyć obsługi magazynowej. Niekiedy skorzystamy z usług związanych z odroczeniem należności celno-podatkowych. 

Usługi przy eksporcie i imporcie

Pamiętajmy o tym, że zazwyczaj odprawa celna wymaga zgromadzenia niezbędnej dokumentacji. Podczas odprawy pobierany jest podatek i cło. Import oraz eksport wymagają dopełnienia formalnych kwestii, które wiążą się z odprawą. Zaniechanie danych czynności uniemożliwi zrealizowanie transportu międzynarodowego.

Agencja celna to doświadczona firma, jaka wykonuje różnorodne czynności. Kontrole mają za zadanie sprawdzić towar i zabezpieczyć obrót towarowy tak, aby był on zgodny z umowami międzynarodowymi i przepisami prawnymi.  

Usługi przy eksporcie i imporcie – do sprawdzenia na stronie https://logit.com.pl/obsluga-celna-logit/