Wpływ wystroju lokalu na klientów

Wyposażenie baru wpływa na to, jak będzie od odbierany w oczach klienta. Dlatego właśnie dobierając wyposażenie, musimy mieć cały czas w głowie to, w jakim stylu chcemy urządzić nasz lokal.

Jaki wystrój lokalu?

Bardzo ważne jest zadanie sobie pytania, co chcemy osiągnąć, dobierając wyposażenie pubu albo baru. Czy chcemy serwować głównie alkohol dla studentów, czy może bardziej pasuje nam serwowanie jakiegoś jedzenia z grilla, a do tego dodatkowo chcemy serwować alkohol?

Odpowiedzenie na pytanie tego typu jest bardzo ważne. Jeśli chcemy serwować alkohole dla studentów, to patrząc na wyposażenie barów, które się w tym specjalizują, nie potrzeba wiele. Często polega to, na stworzeniu miejsca klimatycznego, ale bez wielkich fajerwerków. Od takiego miejsca z kilkoma ławkami, fajnymi barmanami i miejscem do posiedzenia ze znajomymi przy piwie. Wyposażając bar tego typu, możemy mniej skupiać się na tym, jak zatrzymać klienta, ponieważ tego typu osoby przychodzą tak napić się piwa, nie potrzebują nic więcej.

A co jeśli chcemy coś poważniejszego?

Wyposażenia barów to jedno, ale wyposażając pub, musimy już patrzeć, dokładnie co robimy. Klienci nastawieni na puby, to nie są już studenci, którym zależy tylko na piwie. Celujemy tutaj w dojrzalsze osoby, które w takie miejsca przychodzą po to, żeby spotkać się ze znajomymi. Dlatego, często zależy im na tym, żeby polubić dane miejsce i zrobić sobie z niego miejsce regularnych spotkań. Z tego powodu, wystrój pubu musi być wyjątkowy, ponieważ oryginalność najlepiej przyciąga uwagę. Wyposażając pub, nie trzeba ograniczać się do utartych schematów. Jeśli chcemy stworzyć pub w starodawnym stylu i uważamy, że się to sprzeda, zróbmy to. Nikt nie wymyślił uniwersalnego stylu, który sprawdzałby się najlepiej, dlatego warto eksperymentować i bawić się pomysłami.

Więcej na Technica pl