Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając shaker do drinków?

zapasowa-podstawa-shakera

Aby wybrać porządny shaker do drinków, który służyć będzie latami należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które dokładnie zostaną opisane w niniejszym artykule. Jeżeli dość rzadko serwuje się drinki, to w zupełności wystarczą shakery za kilka złotych. Osoby, które jednak często rozkoszują się niepowtarzalnym smakiem drinków, powinny rozejrzeć się za zdecydowanie bardziej zaawansowanymi modelami.

zapasowa-podstawa-shakera

Jakie parametry odgrywają kluczową rolę?

Osoby, które chcą kupić profesjonalny shaker barmański w pierwszej kolejności powinny zwrócić szczególną uwagę na jego pojemność. Jeżeli przygotowuje się drinki dla wielu osób, to oczywiście warto postawić na shakery o większej pojemności. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, aby zwrócić uwagę na sposób zamykania. Na rynku dostępne są nie tylko modele na klasyczną zakrętkę, ale również shakery zakręcane zatyczką z ustnikiem. Godne uwagi są modele zabezpieczone zamykaną klapką. Dobry shaker do koktajli powinien posiadać także funkcjonalną blokadę, dzięki której nie będzie ryzyka przypadkowego otwarcia pojemnika.

Kształt shakera i jego szczelność

Większość shakerów dostępnych na rynku ma oczywiście kształt zbliżony do butelki albo słoika. Przy mieszaniu i codziennym użytkowaniu najbardziej wygodne są modele, które zbliżone są do bidonu. Jeżeli chodzi o szczelność, to warto przetestować shaker barmański przed jego zakupem. Uważać należy przede wszystkim na chińskie shakery barmańskie, których jest pełno na aukcjach internetowych. Kupując oryginalne shakery od renomowanych producentów będziemy mieć pewność, że są one bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Uniwersalność

Wysokiej klasy shaker do koktajli można oczywiście używać nie tylko do przygotowywania niesamowitych drinków. Warto postawić na uniwersalne modele, dzięki którym będzie można przygotować na przykład odżywki na siłownię. Producenci oferują bardzo wiele dodatkowych funkcji, które mogą okazać się bardzo przydatne.