Obwoluta – co warto wiedzieć?

Obwoluta to prosta okładka ochronna, której głównym zadaniem jest zabezpieczenie oryginalnej okładki książki. Warto wspomnieć o tym, że obwoluty drukowane są jedynie z jednej strony. Bardzo często okładki ochronne spełniają również rolę informacyjną i reklamową. Wydawcy książek korzystają z obwolut wykonanych z wysokiej jakości papieru, które są dodatkowo zdobione, aby podnieść prestiż wydawnictwa.

Gdzie wykorzystuje się obwoluty?

W dzisiejszych czasach obwoluty wykorzystywane są nie tylko do zabezpieczania ważnych dokumentów tekstowych, ale również do zabezpieczania klasterów na wizytówki, zdjęć, płyt CD/DVD itp. Producenci oferują obwoluty w wielu różnych rozmiarach i wariantach, dzięki czemu ich zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie.

O czym należy pamiętać?

Obwoluty to bardzo popularne dodatki do książek, które niestety dość szybko się niszczą. Warto na poważnie zastanowić się nad tym, aby dodatkowo zabezpieczyć obwoluty zwłaszcza, jak prezentują się one bardzo okazale. W wielu przypadka obwoluta ładniej wygląda niż główna okładka książki. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują specjalne okładki na obwoluty, dlatego też warto rozważyć ich zakup. Okładki są dość tanie i łatwe w użyciu. Dzięki nowoczesnej technologii i specjalnym materiałom okładka ochronna jest na tyle przezroczysta, że praktycznie jej nie widać. Pamiętać należy również i o tym, że zarówno obwoluty, jak i okładki zabezpieczające można samodzielnie wykonać do każdej książki.