Na co zwrócić uwagę wybierając segregatory biurowe?

Dobrze zorganizowane miejsce pracy, jest najlepszą wizytówką każdej firmy, dlatego też warto jak najszybciej postawić na porządne segregatory biurowe. Organizacja dokumentów odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto postawić na sprawną i porządną archiwizację.

Moda na segregatory ringowe

W dzisiejszych czasach większość czołowych firm stawia na segregatory ringowe, dzięki którym można błyskawicznie zapanować nad poszczególnymi dokumentami. System ringowy umożliwia błyskawiczne wpięcie oraz wypięcie dokumentów, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.  

Materiał ma znaczenie

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej segregatory biurowe kartonowe, papierowe i modele wykonane z polifoamu. W ostatnim czasie bardzo dobrze sprzedają się również segregatory z polipropylenu, które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i trwałością. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla tych firm, w których to segregatory są bardzo często eksploatowane.

Jaka szerokość grzbietu?

Przy zakupie nowego segregatora warto zwrócić uwagę także na jego szerokość grzbietu, która ma duży wpływ nie tylko na jego pojemność. Osoby, które chcą przechowywać duże ilości dokumentów muszą wybrać segregatory biurowe z dużą szerokością grzbietu (zobacz). Bardzo ważnym parametrem jest także średnica samych ringów. To właśnie te elementy odpowiedzialne są za przytrzymywanie i spajanie wszystkich dokumentów w jednym położeniu. Warto postawić na metalowe ringi, które są bardzo wytrzymałe. Metalowa powinna być także zapinka, dzięki której można zmniejszyć objętość dokumentów.