Kostki z dodatkami

pojemnik-akrylowy-na-lod

Pojemnik na lód jest z pewnością w każdym domu. Ponadto można też kupić komplet torebek z przeznaczeniem do robienia kostek lodu. Z torebek przeważnie wyjdą kulki albo serduszka. W klasycznym pojemniczku można zrobić kostki w kształcie sześcianów.

Jeśli chcemy inne kształty, to musimy poszukać pojemników na lód, które nam to umożliwią. Pojemnik do lodu wykonany z silikonu można kupić w supermarkecie lub sklepie ze sprzętem gospodarstwa domowego. Dostępne są różne kształty.

Kostki z ozdobą w środku

Jeśli chcemy zrobić atrakcyjny dodatek do napojów, to możemy włożyć w foremki do lodu maliny, borówki lub truskawki, zalać wodą i zamrozić. Otrzymamy pachnące kostki z owocami w środku, które można będzie dodać do wody mineralnej lub soku.

pojemnik-akrylowy-na-lod

Inny pomysł to liście ziół lub płatki kwiatów, zamrożone w kostkach. Świetnie do tego będzie się nadawała mięta i melisa, bo są to zioła orzeźwiające i bardzo aromatyczne.

Dla dzieci można zrobić kolorową niespodziankę w postaci kostek lodu z żelkami w środku. Gdy kostki dodamy do napoju, dzieci chętniej go wypiją napój. Na koniec w kubeczku będzie słodka niespodzianka w postaci żelka.

Do czego dodajemy lód?

Pojemnik na kostki lodu powinien być zawsze pełny, ponieważ jest to dodatek, który pasuje niemalże do każdego napoju. Przede wszystkim często się go serwuje w napojach alkoholowych. W lecie można go dodawać do soków, lemoniady, kompotu, a nawet kawy i herbaty.

Jeśli lubimy pić czystą wodę, to znakomitym urozmaiceniem będą właśnie kostki z ziołami, kwiatkami i kawałkami owoców.

Nic tak w lecie nie stawia na nogi, jak mrożona kawa lub herbata. Letnie napoje wymagają dodatku lodu, a jeśli do tego będą to kostki z niespodzianką w środku, mogą one wykreować niepowtarzalną atmosferę podczas posiłków spożywanych w towarzystwie osób nam najbliższych. Takie chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.