Doradzamy jak wybrać odpowiedni segregator

segregatory

Artykuły biurowe odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone produkty od renomowanych producentów. Aby zapanować nad licznymi dokumentami w pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za solidnymi segregatorami.

Odpowiednio wyprofilowana okładka

Segregator biurowy spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonany będzie z wysokiej jakości materiałów. Użyte tworzywo ma bezpośredni wpływ oczywiście nie tylko na trwałość danego produktu, ale również na jego estetykę. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się segregatory z PCV i tektury. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają segregatory wykonane z folii polipropylenowej, czy też rewelacyjnego poliofamu.

Format segregatora w zależności od zawartości

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest rozmiar. W biurze przydać mogą się nie tylko klasyczne segregatory A5 o wymiarach 231 mm x 285 mm, ale również segregatory A4, które z kolei mają wymiary 285 mm x 320 mm. Jeżeli chodzi o wymiary to pamiętać należy również o tym, że segregatory biurowe różnią się między sobą także grubością grzbietu. W dużej mierze to właśnie od grubości grzbietu zależy, ile w rzeczywistości kartek papieru można pomieścić w segregatorze.

segregatory

Jakie segregatory mogą przydać się w biurze i domowym zaciszu?

W wielu firmach przydać może się także archiwizacyjny segregator biurowy, który jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest głównie do archiwum (sprawdź tutaj). Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą porządnie uporządkować dokumenty i zastrzec do nich dostęp dla osób z zewnątrz. W biurze przydać mogą się także segregatory plastikowe, które wyróżniają się dość miękką konstrukcją, dlatego też nie sprawdzą się niestety do pionowego przechowywania dokumentów. Plastikowe segregatory bardzo często zastępują skoroszyty na podręczne dokumenty.