Bemar dla ciepłych potraw

Wiele osób korzystających z usług lokali gastronomicznych zna taką sytuację – zachodzi do restauracji, z menu wybiera pożądaną przez siebie potrawę, a potem nieskończenie długo czego na podanie jej do stołu. Szczęście w nieszczęściu jeżeli potrawa, nawet po zbyt długim oczekiwaniu, będzie ciepła a do tego smaczna. Gorzej, jeśli dotrze przestygnięta, a przez to nieprzyjemna w jedzeniu. Wbrew pozorom wciąż zdarza się to nader często.

Prosty sposób na dłuższe ciepło

Z opisanym powyżej problemem można jednak poradzić sobie w bardzo prosty sposób. Wystarczy bowiem zaopatrzyć lokal w odpowiednie wyposażenie, w postaci bemarów gastronomicznych. Choć nazwa ta brzmi dość groźnie to kryje się za nią bardzo prozaiczne urządzenie, w postaci specjalnego naczynia, najczęściej wykonanego ze stali nierdzewnej, zaopatrzonego dodatkowo w system podgrzewający.

System taki może mieć dwojaki rodzaj. Najczęściej zauważalne bemary gastronomiczne podgrzewane są przy wykorzystaniu tzw. podgrzewaczy, czyli świec o wkładzie olejowym, podstawianych pod naczynie i emitujących otwarty płomień, który podgrzewając naczynie utrzymuje temperaturę jego zawartości. Bemar grzewczy może jednakże być wyposażony także w obwód elektryczny zwieńczony grzałką, która zastępuje podgrzewacz, wykonując zarazem jego funkcję.

Skuteczne rozwiązanie, szerokie zastosowanie

Bemarów grzewczych można używać w różnych okolicznościach, z pewnością jednakże najlepiej sprawdzają się w przypadku organizacji imprez, w których już na samym początku podaje się ciepłe dania, ale nie ma przy tym dokładnie co do minuty określonej godziny, o której goście pojawią się na sali.

Bemar do restauracji, czy to elektryczny, czy też tradycyjny, w takiej sytuacji pozwoli na przygotowanie ciepłych dań zawczasu, a następnie na ich utrzymywanie w takim stanie aż do momentu podania ich bezpośrednio na talerze gości. Bemary do restauracji sprawdzą się przy tym także na imprezach plenerowych, gdzie ciepłe dania szczególnie szybko tracą swoją temperaturę.

Więcej: https://sklep.technica.pl/bemary-gastronomiczne