Artykuły szkolne – przygotuj dziecko nw nowy rok szkolny

artykuły szkolne

Wybierając artykuły szkolne, można szybko przekonać się, że ich wybór jest ogromny. W związku z tym ciężko jest podjąć decyzję, co do tego, co tak właściwie będzie najlepsze i co warto kupić. Najczęstszym dylematem jest wybór pomiędzy jakością a ceną. Czy na artykułach szkolnych warto oszczędzać? A może lepiej jednak postawić na jakość?

Artykuły szkolne w niskiej cenie

Zwykle uważa się, że to, co jest tanie, nie może być dobre. W przypadku większości artykułów szkolnych taki wniosek jest zbyt daleko posunięty. Artykuły te z założenia nie mają zbyt wygórowanych cen, bo są to drobiazgi. W związku z tym różnica w poszczególnych półkach cenowych nie jest zbyt duża i za bardzo obciążająca dla portfela. Jeśli najtańszy ołówek kosztuje 25 groszy, a najdroższy złotówkę, to różnica w cenie procentowo jest dość duża… ale obiektywnie rzecz biorąc, bez obaw można wybrać droższy produkt, bo różnica w cenie nie jest duża. Stąd też często na zakupie artykułów szkolnych po prostu nie warto oszczędzać. Szukanie najtańszych możliwości zajmie więcej czasu i będzie bardziej kosztowne, niż kwota, która może w ten sposób pozostać w kieszeni.

artykuły szkolne

Wysoka jakość

Niskie ceny nie oznaczają jednak, że można nie przywiązywać wagi do jakości artykułów szkolnych. Wręcz przeciwnie. Ich jakość ma ogromne znaczenie dla tego, by można było ich normalnie używać. Zdarza się, że najtańsze ołówki są zbyt twarde, by mogły nimi pisać małe dzieci albo kredki są zbyt łamliwe, by można było je zatemperować. Jest to kwestia użycia surowców niskiej jakości. W wielu wypadkach najbardziej korzystne jest wybieranie artykułów ze średniej półki cenowej. Reprezentują one sobą zadowalającą jakość i równocześnie nie rujnują portfela. Najdroższe artykuły najlepiej jest pozostawić profesjonalnym artystom i osobom, które mają bardzo sprecyzowane oczekiwania względem swoich zakupów.