Optymalizacja to jedno z najlepszych narzędzi w biznesie, które pozwala Twojej firmie lepiej i szybciej się rozwijać. Lecz wśród wielu osób budzi to pytanie: Optymalizacja, ale co to jest? Co masz na myśli mówiąc o optymalizacji?

No więc chciałbym troszeczkę o tym Wam opowiedzieć i wyjaśnić, z czym to się je.

Zakładając i prowadząc swój biznes wiele osób wchodzi w utarte schematy i wybiera rozwiązania, które stosują już inni. Prowadzi to do tego, że płacimy te same podatki, ten sam ZUS, mamy te same koszty (lub podobne) co inni. A przecież każdy biznes jest inny, każdy jest wyjątkowy. W związku z tym, wymaga też indywidualnego podejścia, czyli optymalizacji.

DLACZEGO TEGO NIE ROBIMY?

Zwykle dlatego, że nie mamy wystarczającej wiedzy, szczególnie na etapie zakładania firmy. Nie wiemy, co wybrać by było dla nas dobre i lepsze. Rzadko też mamy dostęp do osób dysponujących taką wiedzą i co ważniejsze potrafiących nam przekazać tę wiedzę, doradzić i pokazać jak dane rozwiązanie zastosować. Ta wiedza, owszem jest w Internecie, ale rozproszona i ogólna, raczej nie nadająca się dla „niefachowców” do natychmiastowego zastosowania.  Wiem, o czym mówię, gdyż ta sytuacja wytworzyła na rynku niszę, którą razem z Agą wypełniamy (mam nadzieję że z powodzeniem), dostarczając kobietom prowadzącym biznesy (lub planującym ich założenie) niezbędnej fachowej i eksperckiej wiedzy na temat jak prowadzić dochodowy biznes poprzez wykorzystanie narzędzi, które mogą pozwolą wysicnąć maksmum potencjału z Twojego biznesu!

CZY W OPTYMALIZACJI POMOŻE MI KSIĘGOWA LUB BIURO RACHUNKOWE?

Część z osób pewnie powie: mam swoją księgową lub biuro rachunkowe, to mi pewnie doradzą. Nie umniejszając księgowym, tak do końca nie jest. Dlaczego? Bo zachodzi tu ewidentny konflikt interesów. Biura rachunkowe nie zajmują się doradztwem, a wszelkie nietypowe rozwiązania są dla nich kłopotliwe w rozliczaniu i zmuszają do wysiłku. Wolą standard. Mniej pracy, mniej myślenia. Jak im nie przyniesiesz gotowego rozwiązania na tacy i nie przymusisz ich, to sami ci nie powiedzą. Bo po co.?Może nie wszyscy tacy są, ale to standard.

Czy któraś księgowa powie Ci, że możesz prowadzić swój biznes bez zakładania firmy? Chyba nie, bo natychmiast straciłaby klientkę.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy możesz prowadzić swój biznes bez zakładania firmy wypełnij krótką ankietę (KLIKNIJ TUTAJ), a dostaniesz ode mnie odpowiedź na to pytanie w ciągu 24 godzin.

CO TO JEST TA OPTYMALIZACJA?

Ok, wracam do tematu. Optymalizacja jest to szereg działań mających na celu maksymalizację zysku w firmie poprzez zmniejszenie kosztów działalności, płacenie niższych podatków, zwiększanie przychodów, wybór odpowiedniej formy prowadzenia działalności  itd. Wszystko po to, by dla Ciebie i Twojej firmy zostawało coraz więcej pieniędzy. Czasami część tych rozwiązań kłóci się ze sobą i rolą optymalizacji jest pogodzenie tego w taki sposób, by wartość Twojego biznesu rosła. Nie są więc to działania na oślep, ale dobrane do specyfiki Twojego biznesu. Tym się zajmuję od 30 lat i wiem o czym mówię. Nie raz widziałem w działaniu „optymalizatorów” tnących koszty gdzie popadło, wybierających dziwne rozwiązania, po których firmy z trudem się podnosiły (lub nie). Warto zatem zainwestować i zaufać wiedzy ekspertów.

DLACZEGO WARTO OPTYMALIZOWAĆ?

Przede wszystkim dla kasy. Nikt nie lubi wydawać pieniędzy na rzeczy, które uznaje za niepotrzebne. Nikt nie lubi płacić podatków i ZUS. Ty lubisz? Jeżeli tak, to jesteś wyjątkiem.  Żeby to bardziej zobrazować podatki i ZUS (przede wszystkim) zamordowały większość nowo powstałych biznesów, a dla wielu istniejących są najpoważniejszym obciążeniem. Bo przecież nie po to zakłada się swój biznes, by karmić ZUS. Są fajniejsze rzeczy do robienia (za 2 miesiące ZUS-u można spędzić fajnie czas na Wyspach Kanaryjskich).

DLACZEGO WARTO OPTYMALIZOWAĆ Z KOBIETAIFIRMA.PL?

Przede wszystkim dlatego, że dostrzegamy i mamy do zaproponowania wiele rozwiązań gotowych  do zastosowania w małych i średnich biznesach, które są traktowane po macoszemu przez inne firmy. Również dlatego, że podchodzimy indywidualnie do każdej z was. Nie wciskamy standardów, ale pokazujemy rozwiązania niestandardowe specjalnie dla Ciebie. Takie gotowe. Do zastosowania od razu i od razu dające efekty finansowe, w postaci większej kasy dla Ciebie. Ot, tak. A co?

Powodzenia,

Marek


inspirujace-kobiety-biznesu-7