Za Tobą wiele pracy, zmagań, przemyśleń i rozważanie wszystkich “za” i “przeciw”, snucia planów, dopracowywania pomysłów, podejmowania decyzji, wielkich życiowych zmian. I mimo że może jeszcze trochę się boisz i czasem się wahasz, to coś w środku ciągle Ci mówi: “Zaryzykuj i wystartuj w biznesie!” Pragnienie rozpoczęcia życia na swoich zasadach staje się coraz silniejsze. Aż w końcu robisz TEN krok…

Gratulacje! – zdecydowałaś się założyć swoją firmę

To naprawdę wiele znaczy! Odważyłaś się żyć inaczej, na swoich warunkach, podążając za tym, co dla Ciebie ważne. To przede wszystkim powód do dumy, ale kiedy Twój entuzjazm już lekko opadnie i wrócisz do rzeczywistości, okazuje się, że samo założenie firmy, nie jest tak uskrzydlające jak pomysł jej założenia… Przepisy, formularze, rejestrowanie w urzędach. Niby proste – „jedno okienko”, “przyjazne państwo” i inne wzniosłe idee, a Ty tak musisz sie z tym zmierzyć sama. W Internecie jest mnóstwo informacji jak to zrobić, ale jak z nich wybrać to, co Ciebie konkretnie dotyczy? Każdy binzes ma swoją specyfikę. Jedni nie chcą być VATowcami, inni chcą albo wręcz muszą. Pojawiają się dylematy: Jak załatwiać te sprawy? Gdzie sie udać? Od czego zacząć? Jakie są obowiązujące terminy? No i jak nadążyć za ciągłymi zmianami w przepisach? Wraz z tymi pytaniami pojawia się Twoja niepewność, a razem z nią poczucie, że zaczynasz tracić nad tym wszystkim kontrolę…

Jak się w tym nie pogubić?

Przede wszystkim zachowaj spokój i weź głęboki wdech. Przypominam Ci, że wykonałaś już kawał dobrej roboty – pokonałaś swój strach przed nieznanym, odkryłaś w sobie siłę do dokonania zmiany i wyszłaś ze swojej strefy komfortu, masz pomysł na siebie i swój biznes. To naprawdę sporo! Wiele osób nie dochodzi do tego etapu, więc odznaczasz się wielką detraminacją. Bardzo się z tego cieszę, bo wiem, że damy sobie ze wszystkim radę! Postaram się jak najlepiej pomóc Ci się dowiedzieć, co zrobić by optymalnie prowadzić swój biznes, by wszystko było zgodnie z obowiązującymi przepisami. Chcę, abyś mogła, jak najwięcej energii włożyć w pracę nad swoim unikalnym pomysłem, który sprawi, że Twój biznes będzie tym, co najlepsze – zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów!

Pasja i doświadczenie

Podczas mojego ponad 30-letniego doświadczenia zawodowego występowałem w różnych rolach – właściciela firmy, głównego księgowego, dyrektora finansowego czy prezesa zarządu. Wszędzie tam spotykałem się z tymi samymi problemami w trakcie tworzenia róznego rodzaju spółek, zarządzania nimi oraz w optymalizacji kosztów i podatków. I szczerze mówiąc, polubiłem to, a nawet można powiedzieć, że stało się to moją zawodową pasją. Nie jest to łatwe, gdyż wymaga śledzenia na bieżąco zmian w przepisach, wychwytywania nowych pomysłów i rozwiązań, ale ja to po prostu lubię! Do tego stopnia, że nawet moi przyjaciele dzwonią do mnie po poradę. Dla nich stałem się szybszy i konkretniejszy niż Google – wszystko w jednym miejscu i podane w zrozumiały sposób, bez konieczności weryfikacji, czy na pewno ich to dotyczy.

Niewykorzystany potencjał kobiecych biznesów

Całkiem niedawno moja córka Agnieszka, namówiła mnie do dzielenia się swoją wiedzą szerzej. Chciała, abym włączył się do jej projektu i razem z nią wspierał kobiety, które chcą spełniać  się w tym, co robią i które chcą odnieść sukces w biznesie. Sam mam dwie córki i syna, a także pracowałem z wieloma kobietami i widzę, że mają niesamowite pomysły i potencjał, który jest po prostu marnowany. Zdecydowałem się wesprzeć ten projekt swoją bardzo praktyczną wiedzą i doświadczeniem. Cieszę się, że będę mógł towarzyszyć w drodze na szczyt kobietom, ktore zaczynają lub prowadzą swoją działalność gospodarczą i potrzebują konkretnego wsparcia w zakresie wyboru formy działalności, formy opodatkowania, prowadzenia finansów firmy, wypełniania obowiązków podatkowych i wiele innych. Mam nadzieję, że będę mógł uczynić tę wspinaczkę chociaż trochę lżejszą. Pamiętaj – wierzę, że Ci się uda i jestem tu po to, by Ci pomóc – więc czytaj, komentuj, pytaj, bo dzięki temu będę mógł szybciej odpowiedzieć na Twoje potrzeby.

Jestem tu, aby Ci pomóc

Witam Cię zatem w miejscu, gdzie pokażę Ci krok po kroku: jakie dokumenty, gdzie i kiedy należy złożyć, by załozyć prostą działalność gospodarczą lub spółkę, jak je prawidłowo wypełnić . Jak stworzyć biznes plan swojego biznesu lub projektu, co wziąć pod uwagę, które elementy są w nim wrażliwe i decydują o powodzeniu lub stracie. Jakie podatki i w jakich terminach należy płacić w trakcie prowadzenie działalności. Jak pisać i, co ważniejsze, czytać umowy. Jak przeliczyć umowy na pieniądze? To i wiele wiele innych tematów i spraw. Wszystko w jednym miejscu, bez szukania i zastanawiania się, czy aby mnie to dotyczy i jak zastosować to w mojej firmie. Mam nadzieję, że będę mógł Ci pomóc w realizacji Twoich marzeń o własnym biznesie! Więc do dzieła, teraz nie jesteś już z tym sama – już się nie wahaj i wystartuj w biznesie!

Powodzenia,

Marek